logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 02-26-2018
Saat: 03:19

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ALANYA ŞUBESİ

Atatürk için… Atatürk ile…
Site Map Contacts anasayfa

Üye Panelİ

ADD BAŞKANIMIZ

Tansel_Colasan

ALANYA ADD BAŞKANIMIZ

aydin
yazarYazar: aydin | tarihTarih: 8 Kasım 2016 / 8:23 | etiketEtiketler:

13533158_1741466426126255_1068587068482277066_n

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde 35 aydınımızın katledilişinin bu gün 23.yıldönümü. Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak 23 yıl önce Sivas Madımak Oteli’nde, gözlerini kin perdesi bürümüş cani tarafından yakılarak öldürülen şair, yazar, sanatçı 35 aydınımızı unutmadık, unutmayacağız.
Türkiye Cumhuriyeti bundan 23 yıl önce 2 günü en karanlık günlerinden birini Sivas’ta yaşamıştır. Oysaki Sivas ilimiz, 1919 yılının Eylül ayında ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla işgalci güçlere karşı bağımsızlık ateşinin yakıldığı ve manda düşüncesinin yok edildiği Kongrenin ev sahipliğini yapmıştır. Sivas’ta, emperyalizme karşı başlatılan kararlı direnişin Cumhuriyetle taçlanışından 70 yıl sonra Madımak Oteli’nden yükselen kara dumanlar Cumhuriyet’in ışığını, aydınlığını boğmaya Yeltenen yobazlarca çıkartılmıştır; ancak o gün başarılı olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar! 97 yıl önce bağımsızlık parolasıyla yola çıkan Mustafa Kemal ve vatansever dava arkadaşlarını bağrına basan Sivas halkına ihanet eden kundakçılar, 2 Temmuz 1993 günü Anadolu aydınlanmasının ışığını tazelemeye gelenleri konuk etmek yerine ölüme göndermişlerdir.
Biliyoruz ki bu zihniyetin asıl amacı Atatürk önderliğinde kurulan laik, demokratik sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetimizi yıkmaktır. Aydınlarımızı yakanların ağzından “Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu, Sivas’ta Yıkacağız” sloganının çıkması bir tesadüf değildi. Ama bunu başaramayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak. Emelleri kursaklarında kalacak. Ne yazık ki Madımak katliamıyla yüzleşilmedi, arkasındaki karanlık aydınlatılmadı, katliamın siyasi sorumluları organizatörleri adaletin karşısına çıkarılmadı. Üzeri Madımak’ta yanan ateşin dumanı kokanlar, ellerine Sivas’ın kanı bulaşanlar şunu unutmamalıdır ki yüreklere düşen acının zaman aşımı olmaz.
Ayrıca 2 Temmuz 1993 Madımak katliamından 3 gün sonra Erzincan ilimizin Kemaliye ilçesi Başbağlar köyünde 28 vatandaşımızı kurşuna dizen, 5 vatandaşımızı ateşe atarak yakan hain PKK Terör Örgütünü de lanetliyoruz.
Sivas katliamında yaşamını yitiren aydınlarımızı, sanatçılarımızı unutmadık, unutturmayacağız. Unutulmasın ki insanlık, kendisine karşı işlenmiş suçları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Yakanları affetmiyoruz, AK’layanları da affetmiyoruz”

Maalesef!
Yorumlara kapalıdır.