logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 02-26-2018
Saat: 03:24

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ALANYA ŞUBESİ

Atatürk için… Atatürk ile…
Site Map Contacts anasayfa

Üye Panelİ

ADD BAŞKANIMIZ

Tansel_Colasan

ALANYA ADD BAŞKANIMIZ

aydin
yazarYazar: aydin | tarihTarih: 27 Mart 2017 / 13:01 | etiketEtiketler:

25 Mart Cumartesi günü Alanya Kültür Merkezi’nde Başbakan eski yardımcısı, Dışışleri Bakanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları’ndan Murat Karayalçın’ın katılımcı olduğu, Sosyal Demokrasi Derneği Alanya Temsilciliği (SDD)’nin tanıtım kokteyli ardından da Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya şubesi (ADD) ve Sosyal Demokrasi Derneği (SDD)’nin ortak düzenlediği ‘Alanya yeni Anayasayı konuşuyor’ konulu konferans düzenlendi.

Siyasi Partiler, demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda yönetici ve üyeleri ile Alanya halkı kokteyl ve konferansa katıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu kokteyl ve sonrasındaki konferans büyük ilgi uyandırdı.

kürsüye gelen Karayalçın ise, “Almanya ile Hollanda krizi devam ediyor. Ortalıkta bir laf geziyor Hollanda ülkemize gelmeyin şeklinde bir konuşma yapmamıştır Salı günü seçimimiz var güvenlik sebebi dolayısıyla seçimden sonra gelin demiştir eğer bu doğruysa dış siyaset ilişkilerini iç siyaset için kullanıyor demektir. Avrupa ile ilişkilerimiz de koptu kopuyor. Bu ülkemiz için felaket demektir. ‘Hayır’ diyenleri öldüreceğiz diyenler çıkmaya başladı. İşte buradayım ve ‘Hayır’ diyorum. Buyurun gelin öldürün. Ben bu anayasayı Kemal Kılıçdaroğu bile yapsa ‘Hayır’ derdim” diye konuştu.

Konferans bitiminde ADD Alanya Şube Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, SDD Alanya Temsilcisi, CHP İlçe Başkanı, Vatan Partisi İlçe Başkanı, CHP meclis üyeleri, ADD Gazipaşa Şube Başkanı, SDD üyelerinin katıldığı bir yemek verildi. Yemekte ülke ve Alanya gündemi ile birlikte konferansla ilgili değerlendirmeler de bulunuldu. Murat Karayalçın ADD ve SDD yöneticilerine kendisine Alanyalılarla buluşturdukları için memnuniyetini ifade ederek, teşekkür etti.

Maalesef!
Yorumlara kapalıdır.