logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 10-29-2016
Saat: 02:29

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ALANYA ŞUBESİ

Atatürk için… Atatürk ile…
Site Map Contacts anasayfa

Üye Panelİ

Anket

Etİketler

REKLAM

reklam

Sayaç ve Dost Sİteler

En güncel dizi izle'me siteniz.
Sitelerinizi en iyi dizin'e ekleyin.

TAKVİM

Ekim 2016
P S Ç P C C P
« Eyl    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

POPÜler YAZILAR

SON YORUMLAR

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 24 Ekim 2016 / 16:53

13227056_10209095834133658_8379446667600666385_n

13227138_10209095792492617_2320373076047078723_n

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLE AYNI ZAMAN DA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ OLMASI NEDENİYLE ALANYA KIZIL KULE’NİN YANINDA KOKTEYL DÜZENLEDİK. BAYRAMIMIZI VE DERNEĞİMİZİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLADIK. DAVETİMİZE KATILAN KATILAMAYIP YÜREĞİ BİZİMLE OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 24 Ekim 2016 / 16:27


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gençlerimizle beraber çelengimizi sunduk.Atamızın anıtına karanfillerimizi bıraktık.

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 22 Ekim 2016 / 16:13

image-2

19 Mayıs 1919 tarihi, tarihten silinmek istenen Türk ulusunun yeniden doğduğu, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin başladığı önemli bir gündür. Bu gün, 1933 yılından bu yana Türk Gençliği tarafından bayram olarak kutlanmaktadır.

19 Mayıs; yıkılmış, viran olmuş, yabancılar tarafından işgal edilmiş bir ülkenin kurtuluş savaşının ilk adımının atıldığı gündür.

19 Mayıs; Dünyada Emperyalizme karşı kazanılan ilk bağımsızlık savaşının başlangıcıdır.

19 Mayıs Türkiye Cumhuriyetini kuran ulu önder Atatürk’ün doğum günüdür.

Gençlik ulusların geleceğidir. Gençlerine değer veren, onları en iyi biçimde yetiştirerek, kişilikli ve özgüvenli kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe de güvenle bakabilirler.

Geleceği kuracak ve yaşatacak olan gençlerimize her zaman önem ve değer veren Atatürk, Cumhuriyet’i en iyi biçimde koruyup kollayacağına inandığı gençlere emanet etmiş, böylelikle de Türk Gençliği’ne güvenini göstermiştir.

Bizler inanıyor ve güveniyoruz ki, Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi olan gençlerimiz, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yüksek sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, şartlar ne olursa olsun çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceklerdir.

Ulusal değerlerimiz içinde önemli yer tutan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanmasına sınırlama getirilmesi, içeriğinin boşaltılması ve giderek unutturulma sürecine sokulması çok üzücü ve düşündürücüdür.

Bugün Atatürk ve Cumhuriyet ışığının önüne set çekmek isteyenler, o ışığın şiddeti ve gücüyle tarih olacaklardır. Atatürk ve onun eserleri gençlerin omuzun da sonsuza değin yaşamaya devam edecektir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak Tüm Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramını kutluyor, Atamızı ve Ulusal kurtuluş mücadelemizde emeği geçen gazi ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Saat 09:00 da Resmi törenin bitimini müteakip Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak Atatürk Anıtına çelenk konulacaktır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Atatürkçü Düşünce Derneği nin 27 nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla 19 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 17.00–19.00 saatleri arasında Kızılkule yanında bir kokteyl düzenliyoruz. Etkinliğimize, tüm Atatürkçülerin katılımını bekliyoruz. Saygılarımızla.KANA A ALANYA -ALANYA ADRES

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 22 Ekim 2016 / 15:09

bu-sahistan-sikayetciyiz

ADD Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş, 23 Nisan’da yaşadıkları Sapadere Kanyonu’na giriş kriziyle ilgili konuştu. Aydın, “Gençlerimizi tahrik etmeye çalışan, bizlere hakaret eden bu şahıstan her kurum ve adalet karşısında şikayetçiyiz” dedi.

ADD Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş, 23 Nisan’da yaşadıkları Sapadere Kanyonu’na giriş kriziyle ilgili konuştu. Aydın, “Gençlerimizi tahrik etmeye çalışan, bizlere hakaret eden bu şahıstan her kurum ve adalet karşısında şikayetçiyiz” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş, Sapadere Kanyonu’na giriş kriziyle ilgili basın açıklaması yaptı. CHP İlçe Başkanı Ali Takavut ve eski İlçe Başkanı Şengül Yeşildal’ın da hazır bulunduğu açıklamada Özbaş şu açıklamalara yer verdi: “23 Nisan 2016 Cumartesi günü ADD Alanya Şubesi olarak Gençlik Komisyonumuzun esnafımızdan topladığı, dernek standından elde ettiğimiz bağışlarla aldığımız hediyelerle beraber Beyreli (Köyü) ilköğretim okulu öğrencilerimizle birlikte olduk. Daha sonra gençlerimizi Sapadere Kanyonu’na götürdük.

‘BİR SÜRÜ HAKARETE MAHRUZ KALDIK’
Bu konuda Alanya Belediyesinden araç istediğimizde, Sapadere Kanyonu’na gençlerimizi götürebileceğimiz, böylece gençlerimizin bu örnek davranışlarını ödüllendirmeyi düşündük. Alanya Belediye’si ile görüştüğümüzde Belediye tarafından ücretsiz girebileceğimiz, bu konuda işletmeci Osman Yılmaz ile görüşüldüğü tarafımıza bildirildi. Aynı konuda Belediye Meclis üyesi Sayın Erkan Demirci ile de görüşüldü. Sapadere Kanyonuna gittiğimizde İşletmeci Osman Yılmaz’ı sorduk. Kendimizi tanıtıp Belediye’den arayıp aramadıklarını, ADD’den geldiğimizi söyledik. Osman Yılmaz belediyeden kimsenin kendisini aramadığını söyleyip ‘’ADD’yi hayatta sokmam. ADD’ den nefret ediyorum. Bu ülkeyi Atatürkçü Düşünce Derneği mahvetti. Bölücüsünüz. Sizi buraya sokmam” dedi. ADD Şube Başkan Yardımız Zuhal Sirkeli telefon ile Belediye’den görevli birilerine ulaşmaya çalışırken şahıs bu kez ‘’telefon ile kimseyi aramanıza gerek yok, yarınız paralı gezsin yarınız ücretsiz gezsin. Ben özel sektörüm. Kimseyi tanımam” dedi. Bizler işin parasal yönünde olmadığımız gerekirse ücret ödemekten kaçınmadığımız halde bizlere araç desteği veren Belediye’den de ikinciye ücret alınmasını engellemek için telefon sonuca göre hareket etmek üzere bekledik. Bu esnada şahıs ile muhatap olmadık.

‘HİÇ BİR PARTİYLE ORGANİL BAĞIMIZ YOK’
Biz ADD yönetimi olarak Sapadere Kanyonuna ücretsiz girmek istediğimiz ile ilgili herhangi bir şey söylemedik. Kaldı ki ne CHP nede herhangi bir siyasi parti ile organik bağımız olmadığını her fırsatta dile getiriyoruz. PKK gibi bir terör örgütü ile anılmak, hem de Ankara da bir sonraki gün PKK ve terör’ü ADD olarak onbinlerce insan ile protesto etmeye hazırlanmışken böyle bir suçlamaya maruz kalmak bizleri derinden yaralamıştır. Gençlerimizi tahrik etmeye çalışan, bizlere hakaret eden bu şahıstan her kurum ve adalet karşısında şikayetçiyiz. Ayrıca Kamusal bir alanı kiralayan kişiler siyasi görüşü ve tipine göre vatandaşlar arasında ayrım yapma hakkına sahip mi olacaktır. Kendi ülkemiz ve şehrimizde bir vadiye bile girememeyi, kanun tanımazlık ve eşkiyalık olarak düşünüyoruz. Şahıs hakkında gerekli cezai ve hukuki işlemlerin yapılacağına olan inancımızı koruyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” HABER ALANYA -ALANYA POSTASI-ALANYA ADRES

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 22 Ekim 2016 / 15:04

add_den_kislali_aciklamasi_h12118_f2874

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklikle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş’ın açıklaması şöyle:

Yapılmaya çalışılan sözde anayasada laiklik olmamalı, Dindar anayasa olmalı demek şeriat ve hilafet düzeni kuralım demektir. Meclis sıfatıyla yapılan bu çağrı, hükümetin anayasa değişikliği gayesini ortaya koymaktadır. İslami bir yapıyı adım adım inşa eden iktidar, son noktayı da şeriat-hilafet anayasası ile koymak istemektedir. Şeriat anayasası, aynı zamanda başkanlık anayasasıdır, yani hilafettir. 14 yıl boyunca adım adım varmak istedikleri nokta buydu. Laikliği fiilen kaldırarak, tecavüzcü Ensar tipi gericiliği ile toplumu karanlığın içine hapsettirmektir. Şimdi de bir adım daha atarak son noktayı koymak istiyorlar. Ancak başaramayacaklar. Buna asla izin vermeyeceğiz.

Meclis Başkanı Kahraman sözleriyle şeriata açık çağrı yapmıştır. Meclis Başkanı’nın bu sözleri, siyasi iktidarın 14 yıldır başta eğitim olmak üzere, toplumsal yaşamın bütün alanlarında oluşturmaya çalıştığı “tek din, tek mezhep” anlayışına dayalı toplum modelinin anlaşılması açısından ibret vericidir. Yıllardır halkın dini duygularını sömürerek, hemen her alanda inanç istismarı yaparak hareket edenlerin laiklik fikrinden rahatsızlık duyması hiç şaşırtıcı değildir. Hükümetin, dinselleştirme politikaları, bugüne kadar toplumda yaratılan eşitsizlikleri ve ayrımcılığı daha da derinleştiren politikaların hayata geçirilmesine yardımcı olmuştur.

Laiklik, kadınların özgürlüğüdür. Laiklik, dinin siyasal alana taşınarak sömürünün, yolsuzluğun örtüsü haline getirilmesine son verilmesidir. Laiklik, Uşak’ın Karahallı İlçesi’ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Veyis Turan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören kız öğrencilere tacizi örtbas etmeye çalışan zihniyetlere karşı mücadeledir. Türkiye’de dinselleştirme politikaları öyle bir boyuta ulaşmıştır ki; işçi cinayetlerinden kadın katliamlarına, çocuk tecavüzlerinden hırsızlığa, yağmaya ve talana kadar her türlü soruna karşı dinsel referanslar kalkan edilmek istenmektedir. Böylesi bir tablo içerisinde Meclis Başkanı’nın açıklamaları, mezhep çatışmalarına varabilecek biçimde halkın farklı kesimlerini birbirine karşı kışkırtmanın ortamına davetiye çıkarır. Bizler buna asla izin vermeyeceğiz.

Eşitsizliği ve ayrımcılığı savunan, laikliği tehdit ve engel olarak gören TBMM Başkanı’nın görevinin başında bulunmasını kabul etmiyor, kendisini derhal istifaya davet ediyoruz. Bizler Atatürk’ün ‘Laiklik Geleceğimizdir’ sözüyle yola çıkan bir toplumun bağrında yeşeren çağdaş, aydınlanmacı birikimi birleştirerek laikliği savunacağız ve savunmaya devam edeceğiz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak; Hükümetin, ‘tek tipçi’ tüm politikalarına karşı laik, eşit, özgür, çağdaş ve demokratik bir yaşam mücadelesindeki kararlılığımız ve ısrarımız sürecektir. Şunu herkes bilmelidir ki; ilelebet TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİKTİR, LAİK KALACAK.ALANYA ADRES

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 22 Ekim 2016 / 15:01

cocuklarla_cocuk_oldular_h14771_8ec8f

ADD Alanya Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Alanya’nın Beyreli Köyü’nde kutladı

ADD Alanya Şubesi Başkanı Aydın Özbaş, bu yıl Beyreli Mahallesi İlkokulu’na gittiklerini ve çocuklarla birlikte resmi tören yaptıklarını söyledi. Özbaş, “ADD Alanya Gençliği okul çocuklarına değişik bir gün yaşattı. Onlarla oynadılar, yüz boyama yaptılar, kısacası çocuklarla çocuk oldular. Sonrasında esnaftan toplanan, sponsor olup maddi yardım yapan ve Cuma Pazarı gelirlerimizle satın aldığımız hediyeleri çocuklara verdik. Çocukları mutlu etmenin hazını yaşadık. Andımızı okuduk onlarla ve ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diyerek haykırdık” dedi.ALANYA POSTASI -YENİ ALANYA GAZETESİ 24 NİSAN 2016

yazarYazar: aydin | tarihTarih: 22 Ekim 2016 / 14:56
yazarYazar: aydin | tarihTarih: 22 Ekim 2016 / 14:20

13087394_1712411915698373_3316954613309685155_n

13055507_1712411929031705_3984188485708776412_n

13083204_1712412022365029_7350386716670791545_n

13087518_1712412029031695_118010820838772586_n