logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 01-17-2018
Saat: 22:28

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ALANYA ŞUBESİ

Atatürk için… Atatürk ile…
Site Map Contacts anasayfa

Üye Panelİ

ADD BAŞKANIMIZ

Tansel_Colasan

ALANYA ADD BAŞKANIMIZ

aydin
yazarYazar: admin | tarihTarih: 23 Temmuz 2016 / 12:46

GENÇLİK KOMİSYONU

Gençlik komisyonumuz her cumartesi saat .14.00 de toplanır. Haftalık olağan toplantılarda önceden belirlenen bir konuda sohbet edilir ve zaman zaman konu ile ilgili bir büyük toplantıya çağırılarak ondan bilgi alınır.
Bunun dışında Gençlik Komisyonumuz önemli günlerle ilgili kutlama anma programları hazırlayıp sunar. Şu anda 24 Ocak gecesi için “Aydınları Anma” programı hazırlanıyor.
Her yıl mutlaka 24 Ocak için gece hazırlanır. Her yıl 19 Mayısta, 29 Ekimde, 30 Ağustosta kutlama programları bazen bir tiyatro oyunu, bazen konser, bazen fener alayı, yürüyüş, bazen oratoryo olarak programlar Gençlik Komisyonunca hazırlanır.
Her yıl Şubat ayında Atatürk Koşusunu Dernek olarak tüm komisyonlar birlikte gerçekleştirilir.

EĞİTİM VE KÜLTÜR KOMİSYONU

Başkan : OsmanKaan Kavruk
Başkan Yardımcısı : Zafer Özkan Çelik
Yazman : Hakan Eren İzgi
Eğitim ve Kültür Komisyonu dernekteki eğitim ve kültür çalışmalarını Yönetim Kurulu ile birlikte eşgüdümlü olarak düzenler.

Yapılan düzenli etkinlikler :

Halka açık konferanslar; 2007 yılında Prof. Dr. Erol Manisalı ve Prof. Dr. Dilek Gözütok ile Gazeteci Yazar Ümit Zileli ile konferans düzenlenmiştir. 2008 programında kesinleşmiş 26 Ocak’ta Prof. Dr. Nur Serter ile konferans vardır. Ayrıca Prof. Dr. Alparslan Işıklı, Emekli Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve Gazeteci Yazar Banu Avar ile görüşmelerimiz vardır.

Okul konferansları; Derneğimiz Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Karaduman ile birlikte okullarda öğrencilere yönelik Cumhuriyet ve Atatürk konulu konferanslar yılda birkaç kez yapılmaktadır. Bu yıl okul konferanslarının yasaklanması nedeniyle konferanslarımızı, özel okullar ve dersanelerde gerçekleştireceğiz.
Yarışmalar: Okullarda çeşitli konularda şiir, kompozisyon ve resim yarışmaları düzenlenmektedir.

Dernek içi eğitimler: Zaman zaman dernek içinde üyelere yönelik eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

Maalesef!
Yorumlara kapalıdır.