''Alanya Atatürk'le koşacak''19.02.2018

Okunma Sayısı: 877    |    Haber Tarihi: 01.03.2019

Alanya Atatürk'le koşacak

ADD Alanya 'Atatürk'e koşalım Atatürk'le koşalım' temalı Alanya Yarı maraton ve Atatürk Halk koşusu hakkında bir açıklama yayınlayarak vatandaşları spor yapmaya ve Ata'ya sahip çıkmaya davet etti.Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya tarafından yapılan açıklamada,"Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak bu yıl 18. düzenlediğimiz Atatürk’e koşalım Atatürk’le koşalım” temalı Alanya Yarı maraton ve Atatürk Halk koşusunu 25 Şubat 2018 Pazar günü düzenliyoruz. Kayıtlar Alanya Belediyesi binasında 24 Şubat cumartesi günü sabah 09.00 da başlayıp akşam 17.00 de sona erecektir. Halk koşusu 12 – 15 yaş grubunda 2 km., 15 yaş üzeri 5 km olarak belirlenmiştir.18 yaş altındaki gençlerimiz için Aile hekiminden sağlık raporu (koşmasında sakınca yoktur) ile velisi tarafından katılım formunun imzalanması gerekmektedir.

18 yıldır aralıksız düzenlediğimiz etkinliğimiz ,Alanya’mızın tanıtımı içindir. Bunlara en güzel örnekler Runantalya ve Trabzon Yarı Maratonlarıdır.Şu anda ülkemizde Atatürk adına koşulan tek yol koşusu olan bu etkinlik Alanya’mız için bir gurur kaynağıdır.Bu nedenle tüm Alanyalıları hem Atasına sahip çıkmaya hem de spor yapmaya ve Yarı Maraton ve halk koşumuzu izlemeye davet ediyoruz.

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecektir. Derneğimize bu organizasyonda büyük desteği olan; Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü. ALTSO, Atletizm Federasyonu temsilciliği, ALTİD, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alara Turizm Yatırımcılar Derneği, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü çalışanlarına, sponsor olarak derneğimize gönülden katkıda bulunanlara sonsuz teşekkür ederiz. Tüm Alanyalıları Atatürk adına yapılan bu etkinliğimizde spor yapmaya bekliyoruz. Saygılarımızla" denildi.

ADD GENEL BAŞKANIMIZ

    M. Hüsnü BOZKURT


ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ

    M. Zuhal SİRKELİ

KÖŞE YAZARLARI
ADD GENEL BAŞKANI
ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ
    M. Zuhal SİRKELİ