MENEMEN OLAYI

Okunma Sayısı: 1155    |    Haber Tarihi: 22.12.2020

Menemen Olayı

İRTİCAYA GEÇİT YOK!

 

 

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet;

 

                   Karanlığın yerine aydınlığın, dogmaların yerine akıl ve bilimin, kulluğun yerine yurttaşlığın geçişinin adıdır.

                   Yüz yıllarca cehaletin koyu karanlığında yaşamaya terkedilmiş bir milletin, dünya tarihinde eşi görülmemiş bir savaşı kazanarak çağdaş dünyaya adım atışının adıdır…

 

Bu nedenlerle, dini siyasi amaçları için kullananların tüm gücünü ellerinden alan Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana şeriat yanlılarının, hilafet özentilerinin hedefi olmuştur.

 

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, bir yandan çağdaşlaşma yolunda ilerlerken diğer yandan başta Laiklik olmak üzere temel değerlerine yönelik tehditlere, Atatürk Devrimi’ni içine sindiremeyen çevrelere ve yaşadıkları yenilginin rövanşını almak isteyen emperyalist güçlerin hain, sinsi projelerine karşı sürekli bir savaşım vermek durumundadır.

 

90 yıl önce Menemen’de 24 yaşındaki gencecik subay, öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı vahşice katleden gerici zihniyetin yandaşları, bugün devletin en üst kademelerinde gücü elinde tutmaktadır.  

 

Emperyalizmin işbirlikçisi yönetimler özellikle son 60 yılda, bugünlere çıkan yolların taşlarını döşemiş; gaflet ve aymazlıktan beslenerek güçlenen hainlerin iktidarı, bir karabasan gibi yurdun üzerine çökmüştür…

 

Son 18 yılda Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını açıkça sergileyen iktidar, baskıcı yönetim anlayışı ile faşizmi hayatın olağan akışı haline getirmek istemektedir. Kuvvetler ayrılığının sona erdiği, adaletsizliğin kol gezdiği, insanların yoksullukla terbiye edildiği ülkemizde, halkımız farklı kutuplara ayrıştırılmış, iktidar bizzat toplumsal barışı tehdit eden bir unsur haline gelmiştir.

 

 

Tüm bunların karşısında 23 Aralık 1930’dan bu yana hiçbir etnik ya da inanç ayrımı yapmadan  “Türküm” diyen namuslu insanlar; tıpkı Kubilay gibi, demokrasi adına, barış adına, Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün kurduğu nitelikleriyle yaşaması ve sonsuza dek sürmesi için mücadele etmekten bir an bile geri durmamışlardır, durmayacaklardır…

 

Cumhuriyet uğruna, devrim uğruna ölümün üstüne yürüyen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan, Bekçi Şevki mücadelemizin mayasıdırlar.

 

Bizler, Kubilaylarız.

 

Bizler, “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyen bir devrimcinin iz sürücüleriyiz.

 

Bizler, “Emperyalizme geçit yok” diyen bir neslin devamıyız.

 

İyi duyun diye haykırıyoruz:

 

Biz Olduğumuz Sürece Geçit Yok Size!

 

                                                          Atatürkçü Düşünce Derneği

                                                             Yönetim Kurulu adına

                                                    Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli

 


Bu Kategorideki Diğer Haberler

SİVAS KONGRESİ
Haber Tarihi: 03.09.2020
ADD GENEL BAŞKANIMIZ

    M. Hüsnü BOZKURT


ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ

    M. Zuhal SİRKELİ

KÖŞE YAZARLARI
ADD GENEL BAŞKANI
ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ
    M. Zuhal SİRKELİ