30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI

Okunma Sayısı: 110    |    Haber Tarihi: 15.09.2022
26 ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlayan ve 30 Ağustos’ta Dumlupınar meydan muharebesinde kazanılmış olan bu büyük zaferin 100 .yılı hepimize kutlu olsun. 30 Ağustos sadece bu son 4 gün ifadesi değil elbette. Samsun’dan İzmir’e uzanan uzun ve çetin bir dönemi simgelenmiş halidir. Üzerinde yaşadığımız bu mukaddes toprakların vatan yapılmasının ifadesidir, kurtuluş savaşımızın omurgasıdır, özgürlüğümüzün tescilidir.
Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; dünyanın emperyalist devletlerine kafa tutmaya kararlıydı. Dünyanın hiçbir cephesinde savaş kaybetmedi. Yemen’de kaybetmedi, Balkanlar’da kaybetmedi, Anafartalar’da, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Çanakkale’de ve büyük taarruzda hiçbir savaşı kaybetmedi. Kaybetmeyen ilk komutan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeniden inşasının nihai zaferi olan 30 Ağustosu büyük bir başarı ile tamamlayarak ülkemizi emperyalist devletlerden kurtararak yeninden Cumhuriyetin temelini attı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir.
30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir.
30 Ağustos emperyalizmin sinsi emellerinin denize dökülmesidir.
30 Ağustos Zaferi’yle, yalnız işgalci devletler değil, onlarla işbirliği yapan Osmanlı Padişahı ve yönetimi, iç isyancıları kurtuluş savaşı karşıtları, irticacı, yıkıcı ve bölücülerde yenilmiştir.
Dumlupınar Zaferi’ni, arada bir ortaya çıkıp -hangi yüzle olduğu bilinmez- küçümsemeye, önemsizleştirmeye çalışan kimi Saray soytarıları, kimi çakma tarihçiler ve destekçileri bilmelidirler ki, Tarih yalanlarla yazılmaz!
Savaş alanındaki tarlalarını sürerken köylülerimiz, bugün hâlâ silah kalıntılarıyla, mühimmatla, zaman zaman da kara toprağa kefensiz girmiş şehitlerimizin mübarek kemikleriyle karşılaşabilmektedir. Kutsal topraklardaki şehitliklerimiz; olağanüstü mücadelenin ve kadın erkek Kuvayı Milliye yiğitlerimizin efsanevi kahramanlığının günümüze ulaşmış simgeleridir.
Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak Son yıllarda kısmen yitirilen Cumhuriyet kazanımlarını Milletimize iade etmek ve “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti”hedefine ulaşmak azim ve kararıyla Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna canını veren kadın, erkek, çocuk tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!
Zuhal SİRKELİ
Atatürkçü Düşünce Derneği

Bu Kategorideki Diğer Haberler

KABOTAJ BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI
Haber Tarihi: 30.06.2019
ADD ödüllendirdi
Haber Tarihi: 02.06.2019
ADD Alanya'dan Anıtkabir ziyareti
Haber Tarihi: 29.04.2019
ADD Alanya Anıtkabir’de
Haber Tarihi: 29.04.2019
ATA'mızı ZİYARETE GİDİYORUZ
Haber Tarihi: 13.04.2019
ADD GENEL BAŞKANIMIZ

    M. Hüsnü BOZKURT


ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ

    M. Zuhal SİRKELİ

KÖŞE YAZARLARI
ADD GENEL BAŞKANI
ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ
    M. Zuhal SİRKELİ