ADD, 23 Nisan'ı kutladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklamada bulundu.

Okunma Sayısı: 1176    |    Haber Tarihi: 24.04.2019

Sirkeli, "23 Nisan 1920 milletimizin esaretten kurtularak, egemenliği kendi eline aldığı gündür. Emperyalist güçleri yenerek, çürümüş ve yozlaşmış bir imparatorluktan yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, demokratik ve laik bir yönetim biçiminin gerçekleşmesi, çağdaş ve aydınlık bir yaşam biçiminin belirlenmesi ve bunun için yapılan tüm yenilikler, 23 Nisan 1920 tarihinde Mustafa Kemal’in liderlik ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin attığı kararlı adımlarla gerçekleşmiştir. Ulusal Egemenliğimizin simgesi Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yılını kutluyoruz. Buna bağlı olarak yeryüzünde çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı da coşkuyla kutluyoruz.
'TÜRK ULUSU DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMALI' 
Türkiye’nin 99 yıllık tecrübesi ve 23 Nisan 2019’da geldiğimiz nokta, bizlere bugün çok büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bugünkü savaşımız, 99 yıl önce olduğu gibi bağımsızlık savaşıdır. Ulusal egemenliğimiz ve bağımsızlığımıza yönelik saldırılar ve politikalar, şu temel gerçeği gözler önüne sermektedir. Milli bayramlarımıza, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına, vatanımıza, milletimize, bağımsızlığımıza ve demokrasimize sahip çıkmak için, mücadeleye birlik ve beraberlik içinde devam etmemiz gerekmektedir. Önce saraydan alınıp millete verilen egemenlik hakkı, tam tersi olarak milletten alınıp saraya verilmektedir. Türk ulusu, kanla, irfanla kurduğu Cumhuriyete ve onun temel değerlerine mutlaka sahip çıkacaktır. 
'ŞÜKRANLA ANIYORUZ' 
Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürkçü Düşünce derneği Alanya Şubesi olarak başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz" dedi.


Bu Kategorideki Diğer Haberler

ADD GENEL BAŞKANIMIZ

    M. Hüsnü BOZKURT


ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ

    M. Zuhal SİRKELİ

KÖŞE YAZARLARI
ADD GENEL BAŞKANI
ADD ALANYA ŞUBE BAŞKANIMIZ
    M. Zuhal SİRKELİ